Saksamaa on šokis: olümpiavõitja suri kõigest 30-aastaselt

 (10)
Martin Sauer (vasakult), Kristof Wilke, Florian Menningen, Lukas Mueller, Richard Schmidt, Maximilian Reinelt, Eric Johannesen, Andreas Kuffner ja Filip Adamski.
Martin Sauer (vasakult), Kristof Wilke, Florian Menningen, Lukas Mueller, Richard Schmidt, Maximilian Reinelt, Eric Johannesen, Andreas Kuffner ja Filip Adamski.Foto: Alex Domanski, Reuters/Scanpix

Sõudmises olümpiavõitjaks tulnud sakslane Maximilian Reinelt suri kõigest 30 aasta vanuselt.

Reinelt varises pühapäeval St. Moritzis murdmaasuusatades kokku ning kohale kutsutud kiirabiarstidel mehe elu enam päästa ei õnnestunud, teatab Sveitsi väljaanne Blick.

Kohaliku politsei teatel pidi tegemist olema terviserikkega, kuid surma täpsemaid üksikasju ei ole avalikustatud.


"Kuulsime juhtunust alles täna hommikul. Oleme šokis ega suuda seda siiani uskuda," sõnas varalahkunud sõudja endine koondisekaaslane Richard Schmid, kes tuli koos Reineltiga olümpiavõitjaks 2012. aastal Londonis.

Reinelt ja Schmid kuulusid Saksamaa võidukasse kaheksapaati. Neli aastat hiljem Rio olümpial võitis Reinelt hõbemedali. Veel on kuulsa sakslase auhinnakollektsioonis neli Euroopa meistritiitlit ning maailmameistrivõistlustelt kaks kulda ja kolm hõbedat.

Pärast Rio olümpiat lõpetas Reinelt sportlaskarjääri ja asus tööle arstina. Viimati oli ta Saksamaa U23 sõudekoondise arstiks.