Rootsi medalilootus kardab, et ei pruugi Tokyo olümpiani elada

 (1)
Pilt on illustratiivne
Pilt on illustratiivneFoto: CARLOS GARCIA RAWLINS

Rootsi üks tuntumaid parasportlasi Philip Jönsson ei pruugi järgmisele aastale lükatud Tokyo paraolümpiamängudele üldse jõuda, sest põeb rasket haigust.

Jönssonil diagnoositi juba nelja aasta vanuselt Duchenne`i lihasdüstroofia, mida pole võimalik ravida. Tavaliselt lõppeb see raske haigus surmaga inimese kolmandal elukümnendil.

"Suurte asjade puhul teeme plaane ette võib-olla aastaks," sõnas 22-aastase Philipi isa Mats Jönsson SVT-le.

Kuna Philip kuulub koroonaviiruse riskigruppi, peab ta kodus isolatsioonis viibima. Treenimist see aga ei sega, sest ta saab harjutamist jätkata, tulistades köögist elutoa seinal olevasse märklauda.

Kuigi kardetakse, et ratastooli abil liikuv Jönsson ei pruugi järgmise suveni elada, püüab rootslane positiivse meeleolu säilitada. "Negatiivseid mõtteid tuleb vältida. Negatiivselt mõeldes muutub kõik raskeks ja igavaks. Kui säilitan positiivse meeleolu, tunnen, et suudan olukorraga toime tulla," lausus ta.

Neli aastat tagasi Rio de Janeiro olümpial sai toona alles 18-aastane Jönsson õhupüssi harjutustes kaks kaheksandat koha. Mullu võitis ta aga maailmameistrivõistlustelt hõbemedali.