ROK-i liige: Tokyo olümpiamängude toimumine ei sõltu vaktsiini olemasolust


John Coates.
John Coates.Foto: Du Xiaoyi via www.imago-images.de, imago images/Xinhua/Scanpix

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) liige John Coates kinnitas, et 2021. aastal toimuvate Tokyo olümpiamängude korraldamine ei sõltu koroonaviiruse vaktsiini olemasolust.

Jaapani meditsiiniliidu juht Yoshitake Yokokura hoiatas teisipäeval, et vaktsiinita oleks olümpia korraldamine erakordselt keeruline. ROK-i koordineerimiskomisjoni juht Coates andis märku, et tegemist on vaid Yokokura "arvamusega", vahendab ERR Sport.

"Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) on meil soovitanud jätkata olümpiamängude planeerimisega ja seda me teemegi," ütles Coates. "Spordi suursündmuse toimumine ei sõltu vaktsiini olemasolust, kuigi see tuleks kindlasti kasuks."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!