RMK rogainipäev tõi kohale üle tuhande inimese

Aegviidus võidutsesid Raio Piiroja ja Anu Teppo
RMK rogainipäev tõi kohale üle tuhande inimese
Anu Teppo ja Raio PiirojaFoto: Tiit Hunt

Pühapäeval, 17. mail toimunud esimesest RMK rogainipäevast võttis osa 377 võistkonda 1145 inimese ning umbes poolesaja lemmikloomaga. Kolmetunnise võistkondliku seiklusmatka käigus otsiti metsa paigutatud kontrollpunkte ja tutvuti seda tehes ka metsatarkustega. Kõige enam võistlejaid oli Aegviidus, kus startis 357 rogainijat ning mille pani kinni võistkond Superanu koosseisus Raio Piiroja ja Anu Teppo.

Paarsada osalejat oli Kiidjärvel, Oandul ja Nõval ning sadakond rogainijat seikles Pärnu külje all Reius ja Ida-Virumaal Alutagusel. Alutaguse parimaks võistkonnaks kuulutati Metsavennad ehk Edgar Kriisk ja Aivar Põllu, Kiidjärvel võistkond Seiklushunt ehk Arvi Anton, Joosep ja Kaupo Tammemäe. Oandu rogainipäeva pani kinni võistkond Pomme de terre ehk Lauri Lahtmäe ja Merill Mägi, Nõval võidutses võistkond Puujalad ehk Marek Zahkna ja Mehis Muru ning Raekülas võistkond Nõmmed 2 ehk Marek ja Andre Nõmm.

RMK rogainipäeval tuli 2-5-liikmelistel võistkondadel metsast kolme tunni jooksul üles leida võimalikult palju erisuguse väärtusega kontrollpunkte. Distantsi pikkuse ja läbitavad punktid valis iga võistkond vastavalt oma võimetele. Kõikides kontrollpunktides jagati infotahvlitel ka metsatarkust.

Võistlustulemuste arvestamisel kasutati Tarmo Klaari välja arendatud mobiiliorienteerumise äppi MOBO, mis andis kiire ülevaate võistlustulemustest juba võistluse ajal. Rahulikuma loomuga kulgejad võisid siiski piirduda ka vaid paberist kaardi abil kontrollpunktide otsimisega, ilma kontrollpunkte MOBOga registreerimata.