Reuters: olümpia korraldajad plaanivad mängud edasi lükata, koostamisel on stsenaariumid B, C ja D

 (5)
Reuters: olümpia korraldajad plaanivad mängud edasi lükata, koostamisel on stsenaariumid B, C ja D
Foto: REUTERS/SCANPIX

Tokyo olümpiamängude korraldajad on hakanud viimaks mõtlema selle suve suursündmuse edasiükkamise peale, juhuks kui ülemaailmne epideemia neil juulis ja augustis ikkagi mängde pidada ei lase.

Jaapani valitsuse ametliku seisukoha järgi pole mängude edasilükkamine variant, kuid Reutersile kinnitasid kaks korraldusega lähedalt seotud isikut vastupidist.

"Meil on palutud viimaks läbi mängida edasilükkamise stsenaarium," ütles üks allikatest.

Mõlemad allikad palusid anonüümsust, sest neil pole tegelikult lubatud meediaga rääkida.

"Koostame alternatiivseid plaane - plaani B, C ja D - ja vaatame erinevaid ajavahemikke," ütles allikas, lisades, et erinevad stsenaariumid tooksid endaga kaasa suuremaid või väiksemaid kulutusi.

Allika sõnul arutleb olümpia korralduskomitee märtsi lõpus, kas kõne alla tuleks mängude pidamine ilma pealtvaatajateta. Teise allika teatel kaalutakse mängude edasilükkamist aasta või kahe võrra.

Osad korralduskomitee liikmed loodavad, et mänge saab edasi lükata kuu või 45 päeva võrra ning allikate sõnul tegeletakse ka selliste stsenaariumite uurimisega.

Üks allikatest, kelleks on korralduskomitee juhatuse liige, ütles, et olümpia edasilükkamise otsus tuleks langetada ruttu.