140 kilomeetri pikkuse etapi (Norwood - Mawson Lakes) esimestel kilomeetritel põgenesid peagrupist belglane Olivier Kaisen (Silence-Lotto) ja hispaanlane Andoni Lafuente (Euskaltel-Euskadi), kellel lasti kiiresti sisse sõita 6-minutiline edumaa, kirjutab rattaprofid.com.

Enne esimest vahefinišit 30. kilomeetril ründasid omakorda järgmised neli meest, kuid kuna nende seas oli ka paar päeva tagasi Adelaide‘i tänavatel sõidetud kriteeriumi võitja Robbie McEwen (Katjusha), siis nendel grupist lahkuda ei lastud.

Seejärel rahunes sõit maha ning suur grupp hoidis jooksikuid stabiilselt 4-6 minuti kaugusel, valmistudes juba grupifinišiks.

Umbes 25 kilomeetrit enne lõppu saidki mõlemad jooksikud püütud ning kuigi Austraalia U23 meister Jack Bobridge (UniSA) püüdis sprintereid võimsa rünnakuga üllatada, otsustati etapi võitja siiski grupifinišis.

Hinnanguliselt 60000 pealtvaataja ees võttis avaetapi võidu Greipel. Teisena lõpetas austraallane Baden Cooke (UniSA) ja kolmanda koha sai Stuart O‘Grady (Saxo Bank) samuti Austraaliast.

Rene Mandri ning külmetushaigusega maadlev Rein Taaramäe lõpetasid sõidu kindlalt peagrupis. Mandrile märgiti protokolli 61. koht, Taaramäe sai 124. koha. Oma come-backi tegev Lance Armstrong (Astana) lõpetas sõidu Taaramäest paar kohta eespool ja sai 120. koha.

Homme on tuuril kavas 145 kilomeetri pikkune etapp, mis viib ratturid Hahndorfist Stirlingusse, Tour Down Under lõpeb pühapäeval.