Kolmel olümpial juba käinud Raul Must alustas 44. Ungari lahtiseid meistrivõistlusi Budaörsis võidukalt, kui alistas avaringis valikturniiri kaudu põhitabelisse pääsenud Joel Königi Šveitsist 21:12, 21:12. Teises ringis ehk 16 parema seas ootab ukrainlane Danilo Bosnjuk. Samuti valikturniirilt 32 hulka pääsenud Bosnjuk mängis kolmes geimis üle kuuenda asetusega Ade Resky Dwicahyo, kes esindab Aserbaidžaani. Edu korral reedel võib veerandfinaalis meie meest oodata esimese asetusega taanlane Victor Svendsen.

Saarbrückenis toimuval turniiril jäi Eesti naiste esireketi Kristin Kuuba laeks nagu mullugi samas kaheksandikfinaal. Avaringis kolmes geimis sakslanna Ann-Kathrin Spöri alistanud Kuuba vastane neljapäeval oli sel turniiril viienda asetusega Lianne Tan, kes eestlannast maailma edetabelis kümme kohta kõrgemal, 49. Belgia esireket oli avaringis hädas olnud Walesi sulgpalluri Jordan Hartiga (võit tuli alles kolmegeimilise heitluse järel), eestlannaga läks asi kahjuks lihtsamalt. Tan pääses avageimis seisult 3:2 ette 8:2, Kuuba jõudis küll korraks nelja punkti kaugusele (7:11), kuid see oli ka kõik. Tan teenis kümme punkti järjest ning võitis vaid 12 minutit kestnud geimi 21:7.

Teises geimis kuulus 2:0 algedu eestlannale, kuid siis haaras initsiatiivi taas vastane, juhtides geimi keskel juba seitsme punktiga (12:5). Edasi hakkasid õnnestuma ka Kuuba rünnakud ning ta vähendas vahe ühele punktile (18:19), kuid otsustavate punktide mängimisel Tani käsi ei värisenud. Geim talle 21:18 ja kogu mäng 31 minutiga 2:0.

„Ega midagi suurt kommenteerida pole, kümme kohta maailma reitingus mängivad ikka suurt rolli,“ tõdes Kuuba treener Mart Siliksaar, kuid lisas, et olümpia reitingupunkte andis üheksas koht ikkagi 2110. „Üritame edasi, Kristinil on selle aastanumbri sees ees veel kolm challenge’i kategooria turniiri, Iirimaal, Šotimaal ja Itaalias. Olümpiareitingusse saab punkte koguda 1. maini 2020.