Raul Must kaitses juba 13. korda järjest Eesti meistritiitlit


Raul Must
Raul MustFoto: Karli Saul

Sulgpalli Eesti meistrivõistlustel Tartus tulid üksikmängus Eesti meistriteks Raul Must ja Kristin Kuuba

Must kordas 13. aastat järjest meistritiitli võitmisega seni Heiki Sorge käes olnud rekordit järjestikuste võitude osas. Finaalis võitis Must Mikk Õunmaad 21:13, 21:9.

„Eesti meistriks tulemine on hea tunne, kindlasti tahan olla Eestis parim seni kui sporti teen. Praegu tunnen, et tõsiselt ohtlikud kodused konkurendid mulle veel ei ole ja see kui palju punkte nad saavad, sõltub ka sellest, kuidas mina end mobiliseerida suudan,“ sõnas Must.

Naiste üksikmängus kaitses edukalt eelmisel aastal võidetud tiitlit Kristin Kuuba, kes alistas finaalis Getter Saare 21:8, 21:18. „Olen õnnelik, et võit tuli kahes geimis. Esimeses geimis olin mina ründavam ja sain mängu hästi käima. Teine geim oli tasavägisem ja ta leidis oma mängu,“ iseloomustas Kuuba finaali.

Eelmisel aastal läks Kuuba koju kolme kuldmedaliga, seekord tuli teine tiitel paarismängus Kati-Kreet Marraniga, kui võideti Catlyn Kruusi ja Ramona Üprust.

Kuid segapaarismängus jäid eelmisel aastal kulla võitnud Kuuba ja Mihkel Laanes alla juba esimeses ringis hilisematele meistritele Kristjan Kaljurannale ja Hannaliina Pihole. Kristjan Kaljurand tuli kahekordseks võitjaks, kui koos Raul Käsneriga tulid nad mitmendat aastat järjest meistriteks meeste paarismängus.