Rattaorienteerumise EM-il pikal rajal sai Mari Linnus 15. koha


Rattaorienteerumise EM-il pikal rajal sai Mari Linnus 15. koha
Mari Linnus

Rattaorienteerumise MM-võistlused ja noorte Euroopa meistrivõistlused jätkusid laupäeval Austrias Zwettl´is pika rajaga. Eestlastest olid võistlemas meeste klassis Margus Hallik ja neidude arvestuses Mari Linnus, kes mõlemad olid näidanud lühirajal enda kohta korralikke sõite: Margus saavutas 91 mehe hulgas 23. ja Mari 26 neiu seas 10. koha.

Kahjuks ei suutnud pikal rajal eestlased oma lühiraja kohti üle sõita, mõlemad tegid rajal suuri vigu ning Margus lõpetas meeste hulgas 38. ja Mari neidude seas 15. kohaga.

Meeste seas tuli maailmameistriks Krystof Bogar Tšehhist, hõbemedal kuulus Simon Brändlile Šveitsist ja pronks Anton Foliforovile Venemaalt. Naiste seas võitis kulla Martina Tichovska Tšehhist, hõbedale sõitis end Antonia Haga Soomest ja pronksile Svetlana Poverina Venemaalt. Hästi esinesid leedulannad - Algirda Mickuviene lõpetas neljandana ja Gabriele Andrasiuniene viiendana.

Neidude seas kuulus Euroopa meistritiitel suure eduga soomlannale Kaarina Nurminenile, hõbeda võitis Lilou Pauly Prantsusmaalt ja pronksi Rozalie Kucharova Tšehhist.

Teised eestlased - Lauri Malsroos ja Marek Karm jätsid taktikalistel kaalutlustel pika raja vahele keskendudes pühapäeval toimuvale MM-programmi lõpetavale sprindivõistlusele. Seejuures on Lauril MM-sprintidest ette näidata üks hõbe- ja kaks pronksmedalit. Ka sprindidistantsil, mis sõidetakse kinnisel sõjaväe territooriumil, pole tema eesmärk madalam kui medalivõit.