Naiste põhiklassi 31-kilomeetrisel 18 kontrollpunktiga rajal võitis Eleri Hirv (1.31.45) üle kuueminutilise vahega konkurentide ees endale eelmisel päeval võidetud lühiraja kuldmedali kõrvale teise kulla. Magusa 10-sekundilise võidu pronksmedalile tulnud Daisy Kudre (Värska OK Peko, 1.38.16; +6.31) ees sai eilsel sprindivõistlusel ebaõnnestunud Piibe Tammemäe (SK100; 1.38.06; + 6.21). Sealjuures tõusis Tammemäe hõbedale alles õnnestunud teevaliku tõttu eelviimasest viimasesse KPsse. Piibe ja Daisy vahele mahtus veel pikalt teisel kohal sõitnud, kuid lõpuks üldarvestuses 3. koha võitnud Anastassia Bolšova (1:38.15; +6:30) Venemaalt.

Meeste põhiklassis pani Lauri Malsroos oma paremuse maksma juba esimesest vaheajast ning ei andnud liidrirolli kordagi käest, võites lühiraja hõbeda kõrvale kuldmedali ajaga 1:33.57. Malsroosi edu 41-kilomeetrilisel 25KPga rajal kahel eelmisel distantsil kulla võitnud Tõnis Ermi (TA OK) ees oli üle viie ja poole minuti (1.39.31; +5.31). Pronksile sõitis Marek Karm (SK100) (1:46.37; +12:39). Üldarvestuses sai teise aja Venemaa esindaja Valeri Gluhhov (1:38.07; +4:09).

Juunioride klassides tulid Eesti rattaorienteerumise tavaraja meistriteks Andres Rõõm (OK Ilves) ja Mari Linnus (Värska OK Peko).

Lühirajal tulid võitjateks Eleri Hirv (OK Võru, 43.40) ja Tõnis Erm (TA OK, 51.39).

Naiste põhiklassis tõusid poodiumi madalamatele astmetele Daisy Kudre ja Ingrit Kala (mõlemad Värska OK Peko) aegadega vastavalt 49.04 ja 49.14.

Meeste põhiklassis pidasid tulise võitluse maha Tõnis Erm ja tiitlikaitsja Lauri Malsoos. Kui stardikiirendus oli parem Malsroosil (esimeses raadiopunktis Malsroosi aeg 9.56, Erm 10.16), siis teises raadiopunktis juhtis ala 9-kordne Eesti meister Erm 38 sekundiga Malsroosi ees. Kiire sõiduga raja viimasel kolmandikul lähenes Malsroos küll Ermile jõudsalt, kuid finišijooneks jäi Erm siiski peale – meeste vaheks jäi napid 3 sekundit, ajad vastavalt 51.39 ja 51.42. Eesti MV arvestuses tuli pronksile Riivo Roose (55:57).

Juunioride klassides tulid Eesti meistriteks Sander Pritsik (OK Rakvere) ja Mari Linnus (Värska OK Peko).

Koos Eesti meistrivõistlustega peeti avatud Balti meistrivõistlusi, mis tõid Eestisse tugevaid konkurente nii teistest Baltimaadest, kui Venemaalt ja Soomest. Naiste üldarvestuses sõitsid lühirajal 2. ja 3. koha välja Anastassia Bolšova (47:44) ja maailma rattaorienteerumise edetabeli 13. naine Anastassia Svir (49:00) Venemaalt. Meeste põhiklassi üldarvestuses oli kolmas Valeri Gluhhov (maailma edetabeli 10. mees) Venemaalt (53.54).

Sprindimeistriteks krooniti laupäeva õhtul Põlvas Daisy Kudre (Värska OK Peko) ja Tõnis Erm (TA OK).

Naistes tuli hõbedale Ingrit Kala (Värska OK Peko) 24.35 (+3:17) ja pronksiga pidi leppima samal hommikul toimunud lühiraja Eesti MVtel kulla võitnud Eleri Hirv (OK Võru) 24.53 (+3.35).

Meeste põhiklassis järgnes Tõnis Ermile hõbemedali väärilise tugeva sõidu teinud Marek Karm (SK100) 21.41 (+0:26) ning pronksi sai kaela Priit Poopuu (JOKA) 23.25 (+2:10). Üldarvestuses oli meeste põhiklassis kolmas Nojus Kalvaitis Leedust (22.27; +1:12).

Juunioride kiireimad olid Mari Linnus (Värska OK Peko) ja Siim Turban (Rakvere OK).

Põlva linnas kulgenud väga kiire ja head kaardilugemist nõudev sprint põhjustas ka palju draamat, nii näiteks tühistati keeluala läbimise tõttu nii meeste kui naiste põhiklassi parimad ajad välja sõitnud võistlejate tulemused.

Rattaorienteerumise Eesti MV korraldas OK Põlva Kobras. Peakorraldaja oli Nikolai Järveoja ning kaardi ja rajad valmistas Markus Puusepp (OK Võru).