Kohaliku aja järgi kell 23 startinud võistlusel oli üle pooletuhande osaleja. Mäestikulisel alal tuli 130 km jooksul läbida 8666 tõusumeetrit. Kõige kõrgemaks punktiks osutus võistluse viimasesse kolmandikku jäänud 1933 meetrine mäetipp.

Sportlase sõnul osutusid võistluse kõige karmimaks osaks mäest laskumised, mis panid jalad eriti proovile. "Kui laskumistel said mitmed võistlejad minust mööda, siis ülesmäkke minnes sain paljud kätte ja võtsin kaotatu tagasi. Olles Eesti tingimustes ülemäkke jooksu treeninud, tuli see minu jaoks valutult,“ rääkis Ratasepp. Sportlase sõnul tuleb edaspidiselt leida lahendus, kuidas treenida ja valmistuda tund ja enam kestvaks allamäge jooksmiseks selliselt, et jalad selle tohutu koormuse ära suudaks taluda.

Ultrajooksu võitis leedulane Gediminas Grinius, kelle võiduajaks märgiti 14:23.27. Ta läbis distantsi 8 tundi nobedamalt kui Ratasepp! Raske võistluse katkestas pea kolmandik sportlasi.