Rahvusvahelise Maleföderatsiooni president Kirsan Iljumžinov tuleb Eestisse

 (1)
FIDE president Kirsan Iljumžinov ja tema taga Venemaa president Vladimir Putin
FIDE president Kirsan Iljumžinov ja tema taga Venemaa president Vladimir Putin.Foto: Aleksey Nikolskyi, RIANovosti

Sel kolmapäeval saabub Eestisse Rahvusvahelise Maleföderatsiooni ehk FIDE president Kirsan Iljumžinov, kes osaleb kolmapäeval malekonverentsi „Paul Keres ja Eesti male tulevik“ avamisel ning neljapäeval, 15. detsembril kiir- ja välkmale Euroopa meistrivõistluste avamisel.

Maleaastale „Paul Keres 100“ pühendatud konverents „Paul Keres ja Eesti male tulevik“ toimub sel kolmapäeval kell 15.00 Tallinnas Komandandi majas aadressil Toompea 1.

Euroopa meistrivõistlused kiir- ja välkmales toimuvad neljapäevast pühapäevani (15.-18. detsember) Tallinnas, hotelli Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa konverentsikeskuses. Euroopa maletipud võistlevad kiirmales 15. ja 16. detsembril ning välkmales 17. ja 18. detsembril.

Võistlused avatakse 15. detsembril kell 11.00 ning esimene mäng algab neljapäeval juba kell 11.30.

Euroopa meistrivõistluste raames tuleb Eestisse üle 550 osaleja 28 riigist, nende hulgas üle 75 male suurmeistri. Maailma tippudest on kohal Teimur Radjabov Azerbaidžaanist, eksmaailmameistrid Ruslan Ponomariov Ukrainast ja Alexandr Khalifman Venemaalt. Eestist osaleb üle 150 maletaja.

Kirsan Iljumžinov on FIDE president alates 1995. aastast.