Purjus peaga autot juhtinud ujumistreener enam ametis ei jätka

 (4)
Ujumine
Foto: Joosep Martinson/EPL arhiiv

Eesti ujumisliidu juhatus võttis eile õhtul vastu otsuse, et peale Eesti meistrivõistlusi raskes joobes autot juhtinud ujumistreener Nikolai Borzov enam treeneriametis jätkata ei saa. Lisaks teeb ujumisliidu juhatus Eesti EOK kutsekomisjonile ettepaneku peatada treeneri litsents ning tühistada kutsekvalifikatsioon.

«Oma teoga seadis Nikolai Borzov ohtu nii autos olnute kui kaasliiklejate elu ja tervise. Tegu on kriminaalkorras karistatava teoga, rääkimata treeneri kutseeetika raskest rikkumisest,» selgitas ujumisliidu president Karol Kovanen.

„Juhtum on ujumisringkonnas kindlasti äärmiselt šokeeriv,“ kommenteeris Kovanen. Juhtum jahmatas sügavalt Eesti Ujumisliitu ning sellega tegeletakse täie tõsidusega.

Borzov ise on avaldanud kahetsust oma teo üle: “Seoses 28.06.2013. aastal aset leidnud kahetsusväärse sündmusega palun siiralt vabandust kogu Eesti spordi avalikkuse ees ning palun vastu võtta minu vabandused Eesti Ujumisliidule tekitatud negatiivse tähelepanu pärast. Minu käitumine väärib karmi karistust.“