Pühajärve kiirmaleturniiri võitis Širov, naiste parim Läti majandusminister

 (4)
Male Balti tsooniturniir
Parima eestlasena sai Ottomar Ladva neljanda kohaFoto: Priit Simson

Pühajärve handicap-kiirmaleturniiril mängiti viimased 6 vooru. Liider, suurmeister Aleksei Širov (Läti) tegi täna kaks viiki (Jaan Ehlvesti ja Kaido Külaotsaga) ja võitis ülejäänud partiid, hoides sellega jälitajatega kindlat vahet kuni lõpuni.

Teiseks tõusis Loek van Wely, kes võitis väga olulises partiis Ottomar Ladva ning möödus temast. Ladva kaotas viimases voorus ka Külaotsale ning laskis mööda veel Sergei Šipovi (Venemaa).

1. Širov 30 punkti 33-st, 2.-3. van Wely ja Šipov 28, 4. Ladva (ühtlasi 2. grupi parim) 27, 5.-6. Robert Hübner (Saksamaa) ja Külaots 25,5, 7. Tomi Nybäck (Soome) 24, 8. Ehlvest 23, 9. Margeir Petursson (Island) 22,5, 10. Tarvo Seeman 22.

Parim naine ja ühtlasi ka parim 3. grupi mängija oli suurmeister, Läti majandusminister Dana Reizniece-Ozola 20,5 punktiga. Mai Narva kaotas talle kahjuks omavahelise partii ning jäi lõpuks maha vaid poole punktiga - kokku 20 punkti. Narva suutis peale Ehlvesti võita ka Šipovit ja Seppa.

4. grupi parim oli Ants Vihmand 20 punktiga, 5. grupis Villu Otsmann 7 punktiga. Neist Vihmand sai võidud Nybäcki, Narva, Sepa, Reizniece-Ozola üle, Otsmann teenis punkti Ehlvestilt.