Pöörane teenistus: Kes maailma sporditippudest saavad ühe minuti kohta ulmelist tasu?

 (8)
Rahaka lepinguga NFL-i täht Joe Haden
Rahaka lepinguga NFL-i täht Joe HadenFoto: Jason Miller, AFP/Scanpix

Profisporti tasub teha mitmel põhjusel. Esiteks kindlasti sel juhul, kui sa tahad kuulsust ja respekti koguda. Väga hea võimalus. Tee supertulemusi ja sind kiidetakse taevani. Mõnusa boonusena võib kuulsuse ja respektiga kaasneda rahasadu, vähemalt nii on see profipoksis, jalgpallis, korvpallis, pesapallis, vormel-1, golfis ja paljudel teistelgi aladel.

Kes teenivad võistlusminuti kohta kõige enam?

Siin pole kahtlustki. Profipoks, päris tippude osas, toob sisse meeletuid summasid. Floyd Mayweatheri teenistus ühes minutis on umbes 6 miljonit dollarit ja Manny Pacquiaol 4 miljonit. Hoomamatu.

Aga teiste alade tipud? Ameerika jalgpallis läheb ka päris hästi. Cleveland Brownsi tagakaitsja Joe Haden saab minutis tsirka 48 000 dollarit. Ei anna poksiässadega küll võrrelda, kuid elab ära...

Eriti ei saa kurta ka NBA korvpallurid. Kobe Bryant võtab minutiga 19 470 dollarit, olenemata sellest, kas ta sattus sel minutil skoori tegema või mitte. Amar'e Stoudemire´i kontole tiksub 60 sekundiga piltlikult öeldes 18 975 dollarit.

Kuidas läheb Lionel Messil ja Cristiano Ronaldol? Jalgpallimaailma suurimad tähed on rahadega kimpus. Mänguminuteid koguneb selgelt liiga palju. Umbes 5000 minutit hooaja peale tähendab minutitasu 10 000 dollari ringis. Viis korda vähem kui Ameerika jalgpalli ässadel. Ilmselge ülekohus.