Pljuštšenko tahab päästa Venemaa uisutamist

 (1)
Meeste üksiksõidu võitja Jevgeni Pljuštšenko
Reuters/Scanpix

Juba paar kuud on spekuleeritud, kas iluuisutamismaailma üks suuremaid tähti, venelane Jevgeni Pljuštšenko naaseb tippsporti või mitte.

Vähem kui aasta enne Vancouveri taliolümpiamängude avamist kinnitab Pljuštšenko meeskond, et mees kavatseb oma Torino tiitlit kaitsta, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ent alust on ka kõhklejatel – juba 2007. aastal rääkis kolmekordne maailmameister naasmisest, kuid juttudeks need sõnavõtud jäidki.

„Jevgeni on loobunud jääetendustest, ta pühendub täielikult treeningutele oma endise juhendaja Aleksei Mišini käe all,” rääkis Pljuštšenko esindaja Ari Zakarian AP-le. „Neljakordsed hüpped tulevad juba üsna hästi välja,” lisas ta lõbusalt.

Pljuštšenko valitses meeste iluuisutamist aastatel 2003–2006, edu tipnes Torino olümpiakullaga.

Pärast tippspordist loobumist pole viiekordne Euroopa meister kuhugi kadunud. Just tema oli see, kes osales kümnetel kampaaniaüritustel „Šotsi 2014 olümpialinnaks”.

Muusikahuvilistele näitas Pljuštšenko end mullu eurovisioonil, kui ta Dima Bilani taustatantsijana võidu Venemaale aitas viia. Lisaks osales ta Peterburi seadusandliku kogu töös, kuigi mõne päeva tagune Sport-Ekspress kirjutas, et Pljuštšenko on saadikukohast loobunud justnimelt seetõttu, et pühenduda enam treeningutele.

Inetu lahutus

Mullu elas Venemaa üks lemmiksportlasi üle üsna inetu lahutuse, 2005. aastal hiilgava tseremooniaga alanud abielu sai kolme aasta pärast trööstitu lõpu.

Uisutähe endine abikaasa Maria Jermak kurdab leheveergudel, et Pljuštšenko ei maksa talle alimente. Staar lükkab süüdistused ümber ja on nördinud hoopis seepärast, et Maria ei taha talle poeg Igorit näidata.

Viimase kolme aasta jooksul kümnete asjadega tegelnud Pljuštšenko arvates on viimane aeg pühenduda uuesti sellele, mis tal tegelikult südamel – Venemaa meesuisutajate kehv seis.

„Kinnitan, Jevgeni on kõik tähtsamad lisakohustused kõrvale jätnud, ta keskendub vaid tippspordile ning treenib päevas kuus-seitse tundi, olümpiavõitja ei soovi midagi juhuse hooleks jätta,” rääkis Zakarian.

Järgmisel nädalal Los Angeleses algaval MM-il ei ole Venemaal meesüksiksõidus ühtegi reaalset medalilootust. Veelgi enam, pärast Pljuštšenkot ei ole venelased tiitlivõistlustel ühtegi medalitki võitnud.

Kas Pljuštšenko suudab end 2009. aasta lõpul riigi koondisse uisutada ning kas temast saab päästeingel, kes Venemaa taas tippu viib?

Eluloolist

Jevgeni Pljuštšenko

•• Sündinud 3. novembril 1982

•• Treener: Aleksei Mišin

•• Saavutused: seitsmekordne Venemaa meister, viiekordne Euroopa meister, kolmekordne maailmameister, Torino (2006) olümpiavõitja.

•• Perekond: oli aastatel 2005–2008 abielus Maria Jermakiga, poeg Igor.

•• Huvitavat: osales kampaanias „Šotsi olümpialinnaks“, aitas Dima Bilanil võita 2008. aastal Eurovisiooni laluluvõistluse ning töötas Peterburi seadusandlikus kogus.

•• Loobus tippspordist 2006. aastal, plaanib naasta 2009. aasta sügisel.