Pertelsoni tööandja Tjumeni oblast trumpas Eesti Judoliidu rahaga üle

 (23)
Venemaa judokad
RIANovosti

Juuni teisel nädalavahetusel Tallinnas toimunud judo MK-etapil tehti Eesti Judoliidule ootamatu ettepanek korraldada novembris U23 vanuseklassi maailmameistrivõistlused, kuna Aserbaidžaan teatas Rahvusvahelisele alaliidule, et ei suuda võistlusi läbi viia.


Eesti Judoliit eesotsas presidendi Tõnu Tõniste ja peasekretäri Toni Meijeliga otsustasid ettepanekule vastata jaatavalt, sest tundus, et vaatamata lühikesele ettevalmistusajale on võimalik tiitlivõistlus Tallinnas kenasti korraldada.

Pärast eestlaste jaatavat vastust tuli aga teade Rahvusvahelise Judoliidu peakorterist - Venemaa, täpsemalt Tjumeni oblasti judokeskus, trumpas eestlaste pakkumise rahaliselt üle. Tjumenis toimetab teadaolevalt ka kahekordne judo olümpiapronks Indrek Pertelson.

"Venelaste pakkumisele polnud meil midagi vastu panna," kinnitas Delfile Toni Meijel. "Tean, et Tjumenis toimub aasta lõpus ka absoluukategooria MM, kuhu on minemas Martin Padar. Mulle teadaolevalt on Pertelson korraldusliku poole pealt seotud mõlema tiitlivõistlusega," lisas Meijel.