„Biolarsi vastu pidanuksime mängu neljandas geimis ära lõpetama. Juhtisime 21:19, kuid siis jätsime oma võimalused kasutamata,“ lausus Pere Leiva kapten Kert Toobal. „Pärast selliseid sündmusi võib viiegeimilise võidu üle rõõmustada küll.“

Pere Leib saatis algkoosseisus platsile sama koosseisu (Toobal, Oliver Venno, Eduardo Nunes, Austris Stals (pildil hüppel), Martin Ruul, Romet Priimägi, libero Rait Rikberg) mis eile ja kasutas seda kohtumise lõpuni.

„Stals oli hästi hea. Tublilt tegutses ka Ruul, kes lahendas edukalt mitu ebastandartset palli,“ lisas Toobal.

Pühapäeva viimases kohtumises jäi eile Riia AVK-d 3:1 võitnud Pärnu VK Läti pealinnas alla tabelit juhtivale Lase-R-ile 1:3 (-19, -22, 22, -19).

Schenkeri Liigas said teisel mängupäeval võidumaitse suhu veel kaks Eesti klubi — TTÜ alistas kodus Cesise Cesu aluse 3:1 (-17, 24, 20, 19) ja Rakvere Aeroc Riias sealse AVK 3:0 (24, 24, 20).

TTÜ peatreener Laos Lukas võttis väikese riski ja saatis põhikoosseisus väljakule kaks meeskonna uustulnukat: sidemängija Hardi Paasi ja nurgaründaja Siim Põlluääre. Avageimi keskel asendas Paasi Viljar Vahter ja teise geimi alguses sekkus Põlluääre asemel Kristjan Jürima.

Aeroci võitu võib pidada pisikeseks üllatuseks, sest päev varem oli Pärnu AVK tumedates toonides kodusaalis raskustes.

„Lõbus seal olla polnud,“ nõustus Aeroci peatreener Mati Merirand Pärnu juhendaja Andrei Ojametsaga. „Kuid vähemalt oli saalis soe. Ööbisime samas majas olevas hotellis ja seal olid toad jube külmad. Ime, kui mõni mängija haigeks ei jää. Juhtisime igas geimis, kuid lasime vastase lõpus järele. Mängisime stabiilselt, suuri ärakukkumisi ei esinenud.“

Laupäeval alistas tiitlikaitsja Selver Tallinn tulemusega 3:0 (12, 17, 18) Cesu Aluse.

Võiduarve on Eesti meeskondadest avamata veel Võru Võrkpalliklubil, kes kaotas laupäeval 0:3 Ozolnieki Biolarsi ning täna 1:3 Elvi/Kuldiga meeskonnale.

Schenkeri Liigat juhib avanädalavahetuse järel Läti klubi Riia Lase-R, kes alistas Aeroc Rakvere tulemusega 3:0 ning Võru VK 3:1.