Pedofiiliasüüdistusega kohtust eemale hoidev austerlasest olümpiavõitja leiti Kiievist

 (2)
Pedofiiliasüüdistusega kohtust eemale hoidev austerlasest olümpiavõitja leiti Kiievist
Peter SeisenbacherFoto: Youtube

Täna vahistati Ukrainas Kiievis kahekordne judo olümpiavõitja, austerlane Peter Seisenbacher, keda Austria võimud otsisid taga seoses pedofiiliasüüdistusega.

Seisenbacher oli kadunud ligi seitse kuud, enne kui Ukraina politsei ta leidis. Viini kohus on juba nõudnud Ukrainalt Seisenbacheri väljaandmist.

Seisenbacher pidi 19. detsembril ilmuma kohtuistungile seoses kahe noore tüdruku seksuaalse ahistamisega 2000-ndate aastate alguses. Tegemist oli tema enda õpilastega. Uus kohtuistung toimub siis, kui Seisenbacher Austriasse jõuab.

Riigiprokuröri sõnul leidsid väidetavad juhtumid aset Viinis aastate 1999 ja 2004 vahel. Naised kaebasid oma endise treeneri peale 2013. aastal. Ühte tüdrukut olevat ta ahistanud, kui neiu oli 11-aastane ning jätkanud kõlvatute tegevustega 2002. aastani. 2004. aastal olevat ta ahistanud teist, 13-aastast tüdrukut.

Samuti on Seisenbacherile esitatud süüdistus ühe 16-aastase tüdruku ahistamises Horvaatia treeninglaagris 2001. aastal.

Süüdimõistmise korral ähvardab 57-aastast Seisenbacherit kuni 10-aastane vanglakaristus.

Seisenbacherist sai esimene judomaadleja, kes võitnud olümpiakulla kahel olümpial järjest, olles sellega hakkama saanud 1984. aastal Los Angeleses ja 1988. aastal Seoulis. Treenerina vedas ta Aserbaidžaani koondise viimasel Rio de Janeiro olümpial kahe hõbemedalini. 2012. aastal võitis tema õpilane, grusiin Lasha Shavdatuashvili kuni 66 kg kaaluvate meeste seas Londoni olümpiakulla.