Ott Kiivikas võitis Rootsi Grand Prix`l esikoha

 (8)
Ott Kiivikas võitis Rootsi Grand Prix`l esikoha
Ott Kiivikas võitis Rootsi Grand Prix`l esikohaFoto: EKFL

16. aprillil toimus Rootsis Malmös mainekas kulturismi- ja fitnessivõistlus Sweden Grand Prix. Eestit esindanud 14 sportlast võitsid kokku neli medalit.

Kulturismis võistlesid Ott Kiivikas (Reval Sport) ning tema õpilane Raigo Kuusnõmm (Sparta Spordiklubi). Ott võitis -90kg kaaluvate meeste seas kuldmedali ning Kuusnõmm klassis -80kg hõbeda. Mehed said koos seista ka absoluutselt parima kulturisti valimisel, kus Kiivikas sai auväärse teise koha. Ott ja Raigo osalesid samal turniiril ka eelmisel aastal ning nii nagu ka sellel aastal, sai Ott kulla ning Raigo hõbeda.

Hõbemedal läks ka Andra Vagurile (Spordikeskus Teras), kes saavutas alles teist korda välisvõistlusel osaledes bikiinifitnessi pikkuskategoorias -169cm teise koha. Samas kategoorias võistlesid ka Agne Kiviselg (Spa ja Sport spordiklubi) ja Ene Tomingas (My Fitness), kes pääsesid poolfinaalidesse. Lõplikud poolfinaalide kohad selguvad hiljem.

Bodyfitnessis näitas eriti head vormi Tatyiana Pudovkina (HC GYM) ning tasuks selle eest pronks. Samuti tegi hea tulemuse samas kategoorias võistelnud Gea Taalvelt (Spa ja Sport spordiklubi), kes saavutas viienda koha.

Klassikalises kulturismis võistlesid Siim Savisaar (TÜ ASK) ja Peep Reinart (Sparta Spordiklubi). Siim sai pääsu finaalidesse ning saavutas neljanda koha. Peep pidi leppima poolfinaalidega.

Rannafitnessis astusid üles kategoorias -178cm, Kert Kaljula (Sparta Spordiklubi) ning +182cm, Kuido Jõgisalu (Spa ja Sport spordiklubi) ja Hans Hiiuväin (Fittest klubi). Kõik mehed pääsesid võistlema poolfinaalidesse. Finaalini võistles Kuido Jõgisalu, kes saavutas kuuenda koha.

Järgmisel nädavahetusel võistleb Eesti koondis väga suures koosseisus Läti lahtistel meistrivõistlustel Riias ning maikuu viimasel laupäeval Eesti karikavõistlustel ja Balti matšil Tallinnas.