OTSE DELFI TV-s | Rekordarv võistlejaid võtab rammu Raievõistluste sarja xCUT CUP Kevadkarikal


26.-27. aprillini toimub raiveõistluste sarja xCUT CUP esimene etapp Kevadkarikas 2019. Hooaja esimesele võistlusele on end kirja pannud rekordarv võistlejaid – 46. Nende hulgas on esmakordselt 3 naist, kes on koodunud võistkonnana nime alla Meeskond “Naiskond”. Delfi TV otseülekanne võistluspäevast algab kell 9:00.

Traditsiooniliselt võetakse läbi kahe võistluspäeva mõõtu 5 võistlusalal - puu langetamises, saeketi vahetuses, kombineeritud järkamises, täpsusaagimises ja okste laasimises. Lisaks eestlastele on võistlema oodata Läti, Leedu, Soome ja Valgevene koondiseid. Tänavune Kevadkarikas on esmakordselt aluseks võtnud maailmameistrivõistluste mudeli, kus võisteldakse küll individuaalselt, kuid põhiline arvestus käib riikide ja võistkondade vahel. Seepärast on ka hooaja esimesel etapil fookuses võistkondlik arvestus.

Eilsel võistluspäeval läks võistluskeskusest eetrisse metsastuudio. Stuudiot külastas päeva jooksul 15 külalist, kes kõik on tihedalt metsandusega seotud. Lõike erinevatest vestlustest saad vaadata Delfi TV-st.

Raievõistluste sari xCUT CUP koosneb kolmest etapist. Järgmised võistlused toimuvad 18. mail Türi 42. Lillelaadal ning hooaja lõpetavad Eesti meistrivõistlused 24. augustil, Rakveres.

Kevadkarikas 2019 võistluste ajakava:

Laupäev, 27. aprill – võistlused Maamess Show Arena

09:00 – saeketivahetus
täpsussaagimine,
kombineeritud järkamine
14:30 – laasimine
15:30 – võistluste autasustamine ja lõpetamine