Võistlused peeti Valgamaal Kantsis, kus enam kui 20-aastase vaheaja järel joosti Kalle Kalmu poolt kaardistatud nõudlikul maastikul. Samal raskestiläbitaval ja reljeefirohkel maastikul toimus 1988. aastal EMV tavaraja võistlus.

Eriti tihedaks kujunes protokoll meeste põhiklassis, kus esikümme mahtus napi kahe minuti sisse. Naiste põhiklassi konkurents oli mitme võimaliku medalipretendendi kõrvalejäämise tõttu oluliselt hõredam. Üllatuslikult jäi esimesena medalist ilma Annika Rihma, kelle vigaderohke jooks andis
võimaluse pjedestaalile tõusta Maret Vaheril.

3. Maret Vaher (OK Põlva Kobras) 31.40

Juunioride meistriteks tulid Piibe Tammemäe (OK Orvand) ja Lauri Sild (OK Võru).
Kokku selgitati lühirajal Eesti meistrid 27 võistlusklassis.

Teatejooksudes, kus startis 29 meeskonda ja 18 naiskonda, tekkisid vahed alles kolmandas vahetuses. Korraldajaklubi rõõmuks jätsid kulla koju OK Võru noored mehed (Timo Sild, Lauri Sild, Markus Puusepp), teiseks tuli Eesti Kaitsejõudude Spordiklubi (Olle Kärner, Marek Nõmm, Sander Vaher), kolmandaks Saue Tammed (Jürgen Einpaul, Erkki Aadli, Peeter Pihl).

Naistest läks esikoht sitkelt ja ühtlaselt jooksnud OK Kape esindusvõistkonnale (Marili Zimmermann, Jana Kink, Merike Vanjuk), teiseks jäi OK Põlva Kobrase naiskond (Maret Vaher, Helena Heinväli, Annika Rihma), kolmandaks SK Saue Tammed (Marje Venelaine, Anneli Orav, Kirti Rebane).