Orienteeruja Kenny Kivikas sai EM-i sprindidistantsil Eesti meessportlaste läbi aegade parima koha

(1)
Kenny Kivika
Kenny KivikaFoto: Liisa Puusepp

Kenny Kivika Euroopa meistrivõistluste sprindis saavutatud 19. koht on Eesti meessprinterite läbi aegade parim tulemus tiitlivõistluste sprintides. Kivika jooks oli stabiilne algusest lõpuni, tema kohad vaheajapunktides jäid vahemikku 16 kuni 19. Võitis Matthias Kyburz Šveitsist ajaga 13.42.

Medalikolmikusse kuulusid veel Gustav Bergmann Rootsist (+0:02) ja Florian Howald Šveitsist (+0:03). Kivikas kaotas võitjale 1:15.

Naiste võistluse võit läks samuti Šveitsi, Judith Wyderi aeg oli 14.23. Teise koha sai Nadja Volõnska Ukrainast (+0:05), kolmas läks jagamisele venelanna Galina Vinogradova (+0:09) ja taanlanna Maja Almi (0:09) vahel.

Evely Kaasiku oli meie parimana 36.

Esmaspäeval jätkuvad Euroopa meistrivõistlused tavaraja kvalifikatsioonivõistlusega.