Õiguskantsler kurjustas valitsusega, kes otsustas koroonahirmus spordirajatised sulgeda

 (46)
Ülle Madise
Ülle Madise.Foto: Priit Simson

Vastavalt valitsuse otsusele suletakse koroonahirmus spordirajatised (kaasaarvatud spaad, saunad, veekeskused). Uued reeglid hakkavad kehtima 28. detsembrist ehk esmaspäevast ning täpsemalt on siseruumides sportimine keelatud Harjumaal ja Ida-Virumaal. Välitingimustes on lubatud individuaalne sportimine ja treenimine.

„Kahju, et harrastusspordil ega laste- ja noortespordil jõulist, poliitikuid ja teadusnõukoda veenda suutvat eestkõnelejat ei ole. Minu jõust ei piisanud. Saatsin isegi tühja kergejõustikuhalli pildi, seletasin, kuidas töötavad jäähall, ujula ja jõusaal; seletasin, et reegleid täites nakatumine välistatud, kui keegi kuskil rikub, tuleb karistada rikkujaid, mitte kõiki teisi. Keelajaid see ei veennud,“ kirjutas õiguskantsler Ülle Madise Facebookis Jürgen Ligi postituse all.

„Teadagi on tervisesportlasi vähem kui sooviks, mistap õigus: need keelud löövad väheseid. Selles kriisis tuleb välja, kuidas avalikkus nõustub ebaloogiliste lauskeeldudega, mis ei saagi eesmärke teenida. Veel nukram, et ilmsiks sai seegi, kui vähe ollakse valmis mõistma, et kellelegi on vaimse ja füüsilise tervise hoidmiseks vaja ujulat, kellelegi kirikut, kellelegi klassikalise muusika kontserti. See, et enda jaoks pole miski oluline, ei tähenda, et teistele ka ei saa olla,“ lisas Madise.

„Tüüpilisi ujulaid, mis homme kinni läheb. Midagi peab ju ette võtma, eks, ja kui võtta seal, kus on palju inimesi, on ju palju rohkem rahulolematust. Ainult et WHO kinnitab, et kloorivett ja seepi viirus ei talu ja ka ventilatsioon on ujulates hoopis teine. Valitsusele mugavusotsus, tuhandetele sôltlastele tragöödia. Ja see jutt, et mine jaluta metsas ja võimle mererannas, on sama sisukas kui soovitada valitsusele või epidemioloogile näiteks töötegemiseks pastakat,“ kirjutas Ligi oma postituses.

Alates esmaspäevast on muu meelelahutuse kõrval suletud kõik Harjumaa spordiobjektid, seal hulgas spordiklubi, saunad, spaad, basseinid, veekeskused ja ujulad. Piiranguid ei kohaldata professionaalsetele sportlastele, sealhulgas meistriliiga võistkondadele, koondislastele ja koondise kandidaatidele. Samuti ei kehti piirang erivajadustega inimestele.