Lisaks sai Deniss Karpak Laser-klassis 5. koha ning Kieli nädala raames peetud X-35 klassi kiiljahtide EM-il pälvis Mati Sepa meeskond pronksmedali.

Oma karjääri parima tulemuseni jõudnud Marjaliisa Umb ja Elise Umb (PSS Maru) tegid stabiilselt tugeva seeria ning lõpetasid kõik arvesse läinud sõidud esikümnes, kogudes 63 punkti.

Oma parimas sõidus said nad 2. koha, samuti kuulusid neile 4. koht, kaks 5. kohta, 6. koht, 7. koht, kaks 8. kohta, 10. koht ning 12. koht, mis madalaima sõidutulemusena võistlusjuhendi kohaselt mahaarvamisele läks. Nii pääses naiskond neljandana kümne parema seas pühapäevasele medalisõidule, kus saadud 4. koht tõstis Umbid esikolmikusse.

“Tulime Kieli lootuses saada võimalikult hea koht, ent niivõrd kõrge koht on ka meile endale üllatus. Esimesed üheksa naiskonda olid kõik väga tugevad ning iga tulemuse eest tuli võidelda. Ka Kielis valitsenud olud tegelikult meid ei soosinud — meile sobivad paremini vaiksed tuuled, ent regatil puhus tuul iga päev üle 5 m/s. Ka tänases medalisõidus puhus tuul 5-8 m/s, ent sellest hoolimata olime esimeses märgis esimesed, järgmises märgis kaheksandad ja viimase allatuulega sõitsime neljandaks. Arvan, et edu põhjus on tugevas ettevalmistuses — oleme sel aastal saanud kõvasti võistelda ja treenida,” vahendas www.puri.ee Marjaliisa Umbi mõtteid.

Esikoha võitsid ülekaalukalt jaapanlannad Ai Kondo — Naoko Kamata, kes kogusid 12 punkti. Teise koha viisid Taani Henriette Koch — Lene Sommer 48 punktiga. Kieli nädala regatist võtsid 470-klassis osa 21 naiskonda.

Laser klassis saavutas Deniss Karpak (Karpak Sailing Team) kokkuvõttes 5. koha, kogudes 75 punkti. Karpak tegi tugeva soorituse, saades sõitudes kirja koguni kaks 2. kohta, 3. koha, 4. koha, kaks 5. kohta, 6. koha, 8. koha ja 26. koha, tema madalaim tulemus 31. koht läks vastavalt võistlusjuhendile mahaarvamisele. Karpak pääses kümne parima seas ka medalisõitu, kus sai 7. koha.