Noorte olümpiamängudele läheb rekordsuur Eesti koondis


Noorteolümpia koondis
Noorteolümpia koondisFoto: Eesti olümpiakomitee

Eesti Olümpiakomitee (EOK) viib 6.-18. oktoobril Buenos Aireses toimuvatele noorte olümpiamängudele rekordsuure Eesti koondise, kuhu kuulub 23 sportlast. Meie sportlased on esindatud Eesti jaoks seni samuti rekordiliselt kaheksal spordialal, kusjuures pooltel aladel esmakordselt.

EOK president Urmas Sõõrumaa sõnul on rõõm näha noori särasilmseid sportlasi olümpiamängudele pürgimas. “Need noored on Eesti spordi tulevik ning noorte olümpiamängudelt saavad nad väärtuslikke kogemusi ja täiendavat innustust. Usun, et nad inspireerivad oma südikuse ja sihikindlusega ka teisi Eesti noori,” ütles Sõõrumaa.

Olümpiakomitee noortespordi projektide juht Merle Kaljurand, kes juhib Eesti delegatsiooni noorte olümpiamängudel, märkis, et seekordne koondis on mitmes aspektis eriline. „Esmakordselt pole ükski meie sportlane noorteolümpiale minemas kutsega - kõik 23 noort on oma tulemustega kvalifitseerunud. Sealjuures oli kvalifitseerumine raske, sest sõel oli väga tihe ning endale noorteolümpia koha välja võitlemine on juba omaette saavutus. Buenos Aireses kohtuvad iga ala oma vanuseklassi tipud ning noorte jaoks on see võimalus võrrelda ennast kogu maailma omavanuste paremikuga. Samuti on see noorte jaoks unikaalne võimalus saada kogemus rahvusvaheliselt multispordivõistluselt, millel on täiskasvanute olümpiamängudele sarnane korraldus, mastaap ja suurejooneline atmosfäär,“ ütles Kaljurand.

Seotud lood:

Kaljurand avaldas heameelt ka selle üle, et Buenos Aireses võistlevad eestlased mitmetel aladel, kus Eesti koondis varem noorte olümpiamängudel osalema pole pääsenud. „Kaheksast alast pooltel võistlevad meie sportlased esmakordselt - iluvõimlemises, karates, maadluses ja vibulaskmises, samuti on esmakordne poiste 3x3 korvpallitiimi osalemine. See näitab meie noorte taset,“ ütles Kaljurand.

Eesti koondisesse noorte olümpiamängudel kuuluvad:

Iluvõimlemine

· Adelina Beljajeva

Karate

· Marta Ossipova

Kergejõustik

· Eerik Haamer – teivashüpe

· Annika Emily Kelly – vasaraheide

· Ann Marii Kivikas – 200m

· Ken-Mark Minkovski – 200m

· Marleen Mülla – teivashüpe

· Gedly Tugi – odavise

Maadlus

· Viktoria Vesso

Sõudmine

· Greta Jaanson

Ujumine

· Alex Ahtiainen

· Aleksa Gold

· Margaret Markvardt

· Ivan Štšeglov

Vibulaskmine

· Hendrik Õun

3x3 korvpall

· Poisid - Arthur Herman Entsik, Aleksander Oliver Hint, Kerr Kriisa, Jaan Erik Lepp

· Tüdrukud - Martha-Liisa Oinitš, Janne Pulk, Johanna-Eliise Teder, Victoria-Ida Vähi

Iga nelja aasta tagant toimuvad noorte olümpiamängud peetakse tänavu 6.-18. oktoobril Buenos Aireses, kuhu oodatakse ligi 4000 sportlast vanuses 15-18. Suviste noortemängude kavas on 32 spordiala. Tänavused noorte olümpiamängud on üldse esimene olümpiavõistlus, kus osaleb võrdne arv mees- ja naissportlasi.