Võistkondlikule EM-tiitlile alustasid jahti 34 riigi koondised. Eesti võistleb viieliikmelises alagrupis koos Hollandi, Šveitsi, Soome ja Kreekaga. Veerandfinaali pääseb alagrupi esimene.

Kohtumise eel oli mängijate seniste tulemuste põhjal pigem soosikuks Šveits. Esimesena peeti meeste üksikmäng, kus Heiko Zoober jäi alla Dominik Buetikoferile 11:21, 17:21. Järgmises mängus viigistas seisu Kristin Kuuba, võites Ronja Sterni 21:15, 21:23, 21:13. Meeste paarismängus andsid tugeva lahingu Šveitsi paarile Heiko Zoober ja Mikk Õunmaa, kuid pidid kolmes geimis tunnistama vastaste paremust.

Matši saatuse otsustas naispaarismäng, kus Kati-Kreet Marran ja Sale-Liis Teesalu läksid vastamisi Ronja Sterni – Simone von Rotziga. Esimeses geimis olid eestlannad tagaajaja rollis, olles vahepeal järel koguni kaheksa punktiga. Geimi lõpul suudeti siiski järgi tulla, kuid 21:18 kuulus geim vastastele. Teine geim kulges punkt-punkti mängus, lõpus olid geimpallid mõlemal poolel, kuid otsustava punkti ja geimi 24:22 võitsid šveitslannad. Viimases segapaaride kohtumises said kindla võidu 21:13, 21:13 Kristin Kuuba ja Mihkel Laanes, kuid kogu kohtumine kuulus mängudega 3:2 Šveitsile.

Eesti alagrupi favoriit Holland alistas 5:0 Kreeka. Homme kell 17.00 kohtub Eesti Hollandiga.