Michael Nylander tegi oma karjääri esimese play-offi kübaratriki, Henrik Lundqvist tõrjus kõik 21 pealeviset ja New York Rangers purustas Atlanta Trashersi 7:0. Seeriat juhib Rangers turvaliselt 3:0.

Ottawa Senatorsit lahutab pärast eilset vaid üks võit play-offi teise ringi pääsust — Pittsburgh Penguins alistati 2:1, seeriat juhitakse mängudega 3:1. Senatorsi võiduvärav sündis kolmanda kolmandiku keskel kaitsemängija Anton Volšenkovi tabamusest, kes oli põhiturniiri 78 mänguga visanud vaid ühe värava.

Calgary Flames sai seerias Detroit Red Wingsi vastu esimese võidu, alistades vastased oma kodujääl 3:2. Otsustav värav sündis kolmandal kolmandikul Jarome Iginla tabamusest. Veel tegid Calgary eest skoori Matthew Lombardi ja Mark Giordano, Detroidi mõlemad väravad viskas Kris Draper Daniel Cleary söötudest.

Vancouver Canucks alistas Dallases kohaliku Starsi 2:1 ja juhib nüüd seeriat 3:1. Kõik väravad löödi otsustaval kolmandikajal, võiduvärava viskas Trevor Linden viis ja pool minutit enne lõpusireeni. Roberto Luongo tegi Canucksi väravas 26 tõrjet, pareerides sealhulgas teise kolmandiku viimase 30 sekundiga kolm väga ohtlikku lööki.

Anaheim, kes juhtis Minnesota vastu seeriat juba 3:0, asus küll eile teise kolmandiku lõpus juhtima, kuid kaotas lõpuks 1:4. Brian Rolston, Marian Gaborik ja Mark Parrish viskasid kolmanda kolmandiku esimese kümne minutiga värava.