Napi kaotuse saanud Eesti-Vene kurlingupaari noorteolümpia sai läbi

 (1)
Katariina Klammer ja Mikhail Vlasenko
Katariina Klammer ja Mikhail VlasenkoFoto: World Curling

Lausanne’is peetavatel noorte olümpiamängudel ainsa Eesti kurlingumängijana rahvusvahelisel segapaaristurniiril edasi pääsenud Katariina Klammer kaotas koos Venemaa mängija Mikhail Vlasenkoga 24 parema seas 7:8 Läti-Jaapani paarile Erika Bitmete - Takumi Maeda ning langes konkurentsist.

Eile 0:4 kaotusseisust 6:4 Šveitsi-Ungari paari alistanud Klammer-Vlasenko alustasid tänast kohtumist väga hästi, minnes esimesel poolel 6:2 juhtima. Teisel poolel lagunes Eesti-Vene paari mäng koost ning paraku teeniti Champery kurlinguhallis napp kaotus.

„Kohtumise algus oli väga ilus, Katariina tegi häid viskeid ning oli väga tubli. Teisel poolajal oli taktikalist ebaküpsust ning see maksis kätte,“ sõnas Eesti kurlingukoondise treener Erkki Lill.

Sellega on Eesti kurlingumängijate olümpiaturniir lõppenud. Võistkondlikul turniiril sai Eesti koondis (Klammer, Natali Vedro, Henry Grünberg ja Romet Mäesalu) 21. koha.

Lille sõnul tasus kindlasti noorte olümpiamängudele võistlema tulla. „Kui Eestil on noorteolümpial koht olemas, siis tuleb siin osaleda. Noored said väga hea kogemuse,“ kinnitas ta.

Nõnda on 22. jaanuaril lõppevatel noorte olümpiamängudel Eesti koondisest jäänud võistlustulle jäänud murdmaasuusatajad, kes stardivad homme eraldistardist klassikasõidus.