Mõrvatud spordiveterani poeg tahaks kohtuda tapjaga silmast silma

 (82)
Mõrvatud spordiveterani poeg tahaks kohtuda tapjaga silmast silma
Rahumäe kalmistuNõmme Sõnumid

Veidi vähem kui kuu aega tagasi tapeti Rahumäe kalmistul jalgpall- ja jäähokiveteran Arkadi Barinov. Tol saatuslikul päeval kuulis ta kalmistul vanema naisterahva appihüüdeid ja tõttas abivajajat kaitsma röövkallaletungi eest.

Toimus vihane kaklus 80-aastase härrasmehe ja 22-aastase noormehe vahel. Arkadi kätes polnud enam seda rammu ja osavust, mis oli noorusaastatel, kui ta töötas sepana ja mängis jäähokit. Ta jäi lamama, lahkudes tühjendas mõrvar ohvri taskud ja omastas Arkadi jalanõud, kirjutas Päevaleht spordiveteranile pühendatud mälestusloos.

Tapetud vanahärra poeg Andrus Barinov avaldas ajalehele MK-Estonia, et tahaks 22-aastase mõrvariga kohtuda silmast silma. "Ma olen isa üle väga uhke. Ta polnud ainus, kes kalmistul appihüüdeid kuulis ja kallaletungi nägi. Kuid ta oli ainus, kes läks julgelt naisterahvast kaitsma," rääkis isa kaotanud poeg. "Ma tahaksin sellele noorukile, kes mu isa tappis silma vaadata. Tahaks küsida, miks mingil poisikesel tõusis käsi kahe vanakese peksmiseks?"