Ministeerium jagab sportlastele ligi miljon krooni

 (7)
Ministeerium jagab sportlastele ligi miljon krooni
Foto: Ilmar Saabas

Kultuuriminister Laine Jänes kinnitas riiklike spordistipendiumide komisjoni ettepanekul 2009. aasta esimese poolaasta stipendiumide saajad. Kokku jagatakse 906 000 krooni.

Igakuist 5000-kroonist stipendiumi saavad poole aasta jooksul 11 sportlast, 3000 krooni suuruse kuustipendiumi kinnitas minister neljale ning 2000 krooni suuruse igakuise stipendiumi 42 sportlasele.

Igakuise 5000-kroonise stipendiumi said kergejõustiklased Gerd Kanter, Mikk Pahapill ja Ksenija Balta, suusatajad Andrus Veerpalu ja Jaak Mae ning sõudjad Tõnu Endrekson, Jüri Jaanson, Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Vladimir Latin ja Andrei Jämsä.

3000 krooni suuruse kuustipendiumi said kergejõustiklased Kaire Leibak ja Aleksander Tammert, maadleja Heiki Nabi ning sõudja Igor Kuzmin.

Igakuise 2000-kroonise stipendiumi said Galija Sattarova (allveesport), Gert Jõeäär (jalgrattasport), Martin Padar ja Georgi Ladõgin (judo), Aimar Kuusnõmm (jõutõstmine), Marko Luhamaa (karate), Andres Raja, Märt Iisrael, Tiidrek Nurme, Grit Šadeiko ja Jaanus Uudmäe (kergejõustik), Liisa Otsus (kulturism ja fitness), Mikk Pinnonen (käsipall), Eveli Saue (laskesuusatamine), Andrei Inešin (laskmine), Eerik Aps (maadlus), Aleksandr Volodin (male), Timo Sild (orienteerumine), Deniss Karpak, Jaan Akermann, Anna Pohlak ja Vaiko Vooremaa (purjetamine), Kati Tolmoff ja Raul Must (sulgpall), Anti Saarepuu ja Aivar Rehemaa (suusatamine), Marko Albert (triatlon), Jelena Glebova (pildil), Kristian Rand ja Viktor Romanenkov (uisutamine), Triin Aljand, Kardo Ploomipuu ja Vladimir Sidorkin (ujumine), Rasmus Haugasmägi ja Art Raudva (veemoto), Irina Embrich, Erika Kirpu, Julia Beljajeva, Gaia-Marianna Siim ja Katrina Lehis (vehklemine) ning Kristjan Kais ja Rivo Vesik (võrkpall).

Kultuuriministeeriumi 2009. aasta eelarves on riiklike spordistipendiumide tarvis 1,8 miljonit.