Marko Albert saavutas Itaalias seitsmenda koha

 (2)
Marko Albert
finisherpix.com

Eesti esitriatleet Marko Albert võistles täna Itaalias Pescaras Ironman 70.3 sarja osavõistlusel, kus saavutas seitsmenda koha. Võitis kogenud sakslane Horst Reichel. Teise poodiumikoha hõivas Alessandro Degasperi Itaaliast ja kolmanda Manuel Küng Tšehhist.

Alberti sõnul jättis võistlusele oma pitseri stardieelsel õhtul alanud halb enesetunne, mis loodetavasti ei kujune tõsisemaks haiguseks. "See ei lubanud sada protsenti pingutada. Võtsin võistlema minnes väikese riski, sest keha kurnamine võib muuta haiguse tõrjumise keerulisemaks. Samas pakkus mõõduvõtt hea võimaluse korjata punkte MM-ile kvalifitseerumiseks," rääkis ta.

Punktide kogumine just praegu oli Albertile vajalik, et vältida täiendavat võistlemist suvel – ajal, mil on plaanis valmistuda juba hooaja tähtsaimaks sündmuseks, Hawaii Ironman’iks.

"Järgmine start on juba kolme nädala pärast Austrias, Klagenfurt’is ning hea tulemuse korral kindlustan koha oktoobrikuisel MM-il," lisas Albert.

Tänasel võistlusel tuli sportlastel läbida 1,9 km ujumist, 90 km rattasõitu ja 21 km jooksmist. Võitja Horst Reichel’i aeg oli 4 tundi, 2 minutit ja 4 sekundit. Albert kulutas distantsi läbimiseks 4:4.21.