Malelegend Garri Kasparov annab homme 20 lapsele malesimultaani


Malelegend Garri Kasparov annab homme 20 lapsele malesimultaani
Maailm patiseisus: Selle asemel, et liikuda olümpiamoto “kiiremini, kõrgemale ja kaugemale” järgi, liigub maailm Kasparovi arvates hoopis põhimõttel “suuremalt, aeglasemalt ... aga koos wifiga”. (Vladimir Fedorenko / Ria Novosti / Scanpix)

Kolmapäeval, 18. aprillil kell 15:30 tutvustab malelegend Garri Kasparov Tallinna hotellis Nordic Hotel Forum rahvusvahelist projekti "Male koolis" ning annab simultaani 20 Eesti noormaletajale.

Suurmeistri vastu mängivad eri vanusegruppide Eesti paremad noormängijad, kellest tugevaima reitinguga on 14-aastane Eesti meister kiirmales Ottomar Ladva.

Koos Garri Kasparoviga avavad simultaani haridusminister Jaak Aaviksoo ja Eesti Maleliidu president Andrei Korobeinik. "Malemäng on ülimalt oluline arendamaks nii laste loomingulist mõtlemist kui ka analüüsivõimet, mistõttu oleme seadnud enda üheks oluliseks eesmärgiks viia maleõpetus Eestimaa koolidesse," kommenteeris Andrei Korobeinik, kelle eestvedamisel saab homme alguse ka üle kogu Eesti aasta lõpuni kestev programm "Mängi lapsega üks partii malet".