"Ma tean sind. Sa oled Venemaalt, eks?" ehk kuidas Arnold Schwarzenegger Eesti parima kulturistiga kohtus

 (40)
"Ma tean sind. Sa oled Venemaalt, eks?" ehk kuidas Arnold Schwarzenegger Eesti parima kulturistiga kohtus
Olev AnnusFoto: erakogu

Eesti läbi aegade edukaimast kulturistist Olev Annusest (69) ilmus Soomes elulooraamat "Tallinnan terminaattori", eesti keeles Tallinna terminaator. Raamatus meenutatakse muu hulgas seda, kuidas Annus 1980ndatel USA-s legendaarse Arnold Schwarzeneggeriga kohtus.

Iltalehti vahendab meenutusi raamatust, kuidas Schwarzenegger kõndis Los Angeleses tänaval ringi, nägi üht suurt kuju ning lähenes talle. "Ma tean sind. Sa oled Venemaalt, eks?" küsis Schwarzenegger inglise keeles Annuselt.

"Jah, aga nüüd elan ma Soomes," kõlas Annuse vastus. Schwarzenegger teatas seepeale Annusele, et teab, kus Soome asub, sest on seal käinud.

Raamatus kirjeldatakse, kuidas kahe suurkuju vestluse ajal oli Schwarzeneggeri silm Annuse tähelepanu haaranud. "Üks silm liikus kummaliselt. Justkui oleks see oma elu elanud. Tundus, et Schwarzeneggerile oli "Terminaatori" filmist midagi veel külge jäänud. Schwarzenegger oli küll musklis, kuid Olevi kõrval, kes nägi välja nagu üks suuremat sorti kirst, nägi ta õbluke välja," vahendas Iltalehti.

69-aastane Annus kolis Soome 1984. aastal, praegu veedab ta pensionipõlve Järveläs.

Annuse karjääri edukaimaks jäi 1987. aasta, mil temast sai nii NABBA maailmameister kui ka Mr. Universe'i võistluse tšempion professionaalide klassis.