Londoni OMi korralduskulud kasvanud 5 korda

 (2)
Londoni olümpiastaadion
Reuters/Scanpix

Inglise kultuuriministeeriumi peasekretär Jonathan Stephens avalikustas, et 2012. aastal toimuvad mängud lähevad valitsusele kallimaks, kui esialgu planeeritud, sest kasutusele tuleb võtta ka eriolukordade katteks mõeldud 2,7 miljardit naela (62 miljardit krooni).

“Ainus mõistlik lahendus on kogu see raha nüüd käiku lasta,” ütles Stephens BBC-le. “Loomulikult püüame hakkama saada väiksema summaga, kuid arvestades ürituse ulatust, peame juba praegu kõik riskid katma.”

Kuigi Stephens kinnitas, et olümpiafondi kogusumma 9,3 miljardit naela kokkuvõttes ei muutu, väidab konservatiivide partei, et ürituse kogumaksumust on juba kasvatatud.

Avalike aruannete komitee esimees Edward Leigh seadis olümpiamängude korraldajate võimekuse tõsise kahtluse alla.

“Kuni 2012. aastani on nad paanikas, loobivad raha tuulde ning jätavad asju poolikuks,” ennustas Leigh sündmuste edasist käiku.

Veel 2003. aastal pakuti Londoni olümpiamängude hinnaks 1,8 miljardit naela. Käesoleva aasta alguseks oli planeeritav summa kasvanud 5,6 miljardini ning õige pea ületab juba 10 miljardi piiri.

“Tegu on maailma ajaloo kõige katastroofilisema majandusliku möödalasuga,” kommenteeris olukorda parlamendiliige Don Touhig.

Refereeritud artikli originaaltekst Eesti Päevaleht Onlines`is