Legendaarne snuukriäss on leidnud elus uue hingamise: jätsin joomise ja ainete tarvitamise maha

 (15)
Legendaarne snuukriäss on leidnud elus uue hingamise: jätsin joomise ja ainete tarvitamise maha
Ronnie O'SullivanFoto: Alan Stanford, imago/Focus Images/Scanpix

Snuukri viiekordsel maailmameistril Ronnie O'Sullivanil on käsil karjääri üks viimaste aastate kehvemaid hooaegu, kuid isiklikus elus läheb mehel paremini kui iial varem.

Veel mullu kevadel maailma esinumbrina MM-il osalenud O'Sullivan on nüüdseks langenud edetabelis kuuendaks. Viimasest tiitlivõidust on möödas enam kui aasta. "Olen sel hooajal teinud kõike, nagu ei tohiks. Ma pole harjutanud ega piisavalt võistelnud, aga tagasi vaadates ei kahetse ma midagi."

"Ausalt öeldes olen tänavust hooaega nautinud hoopis rohkem kui eelmist," jätkas inglane. "Siis võitsin praktiliselt iga turniiri, kus osalesin, aga samas on mul nüüd hoopis lõbusam olnud."

44-aastane O'Sullivan lisas, et veel karjääri lõpetamisele ei mõtle. Inglane tunnistas, et on leidnud elus uue hingamise. "Õnn peitub lihtsuses. Mõistsin, et see ei seisne ainult võitmises või materiaalsetes asjades. Esimene samm minu jaoks oli joomise, suitsetamise ja ainete tarvitamise lõpetamine."

Inglane leiab nüüd mõnu jooksmisest. "Kõik, mis ma tegema pean, on ostma 100-naelased tossud, panema selga vanad riided ja jooksma tund aega. Tunnen end siis suurepäraselt!"

Võistlustulle naaseb O'Sullivan tõenäoliselt tänavuse aasta MM-il. Koroonaviiruse pandeemia tõttu pole aga teada, millal algselt aprilli teises pooles alama pidanud suurturniir lõpuks toimub.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!