Laupäeval toimub Kristjan Palusalu mälestusvõistlus


Kristjan Palusalu mälestusvõistlused-45
Kristjan Palusalu mälestusvõistlused-45Foto: Ilmar Saabas

Homme, 26. oktoobril toimuvad Tallinnas Kalevi Spordihallis XXVI Kristjan Palusalu mälestusvõistlused kreeka-rooma maadluses. Võistlustel teeb kaasa pikalt vigastusega kimpus olnud Londoni olümpiamängude poolraskekaalu 8. koht Ardo Arusaar, seekord raskekaalus - 120 kg.

Võistluspäevast võtab pealtvaatajana osa ka hiljuti õlga vigastanud värske MM hõbe Heiki Nabi, jagades kõikidele maadlushuvilistele autogramme ja õpetussõnu, kuidas saada tugevaks sportlaseks.

Lisaks meie oma maadlejatele on võistlustele oodata ka tugevaid maadlejaid välisklubidest: Leedust, Lätist, Saksamaalt, Rootsist, Soomest ja Venemaalt, Peterburist.

Kristjan Palusalu 105. sünniaastapäeva auks on võistlustel kohal ka Eesti Spordimuuseumi temaatiline näitus ning juba traditsiooniliselt leiab Eesti spordikuulsuste pargis aset Kristjan Palusalu ausamba juures mälestushetk. Võistluste avamisel esitab Eesti Vabariigi hümni koos Kaitseväe orkestriga noor andekas laulja Tuuli Rand. Oma kohalolekuga austavad võistluspäeva ka Kristjan Palusalu tütar Helle Palusalu.ja kahekordne maailmameister August Englas.

Seotud lood:

Võistluspäeva kava:

12.00 Võistluste algus

- 55; -60; -66; -74; -84; -96; -120 kg

14.00 Mälestushetk K. Palusalu ausamba juures

15.00 - 15.15 Võistluste pidulik avamine

15.15 Finaalid

16.30 Autasustamine