Kus on Mart Seimile kuuluv hõbemedal?

 (5)
MM-pronks Mart Seim
Mart ja Alar Seim MM-ilt saabudes lennujaamas.Foto: Madis Veltman

Märtsi algul venelase Aleksei Lovtševi positiivse dopingu B-proovi uudisega MM-i hõbedale tõusnud Mart Seimi kodus seisab endiselt pronksikarva autasu. Kirkamast auhinnast pole endiselt kippu ega kõppu.

Novembris Houstonis peetud tõstmise maailmameistrivõistlustel võitis Seim pronksi, kuid maailmarekordimees Lovtšev pälvis ju tiitli sohiga. Eesti Tõstespordi Liidu presidendile Jaan Talts juuniorile teeb tuska, et rahvusvahelise alaliidu kodulehe protokollides on esikohal endiselt venelase nimi.

"Tundub, et need asjad käivad väga pika viibega. Varasemalt on ka nii olnud, et teatakse juba kevadisel EM-il, et võitja on dopingupatune, aga sügisel alles muudetakse protokoll ära. Nii ei saa jääda. Minu mõistuse järgi peaks nädalate küsimus olema, mil asi korda aetakse," ütles Talts, kelle sõnul pole Rahvusvaheline Tõsteliit (IWF) neile medalivahetust pakkunud.

Talts pole ka alaliitu ise järelpärimist teinud, sest kohtub sel reedel Norras organisatsiooni juhtidega juba näost näkku, kui valitakse IWF-i uus juhtkond. Euroopa meistrivõistluste esimesed ettasted tehakse pühapäeval. Seim tuleb areenile EM-i viimasel päeval, 16. aprillil.