KULD! Nikolai Novosjolov on kahekordne maailmameister

 (243)
Fotod!
Nikolai Novosjolov on kahekordne maailmameister
Nikolai Novosjolov on kahekordne maailmameisterFoto: ATTILA KISBENEDEK, AFP

Eesti vehklejad tegid Budapesti maailmameistrivõistlustel ajalugu, kui poole tunni jooksul tulid nii Nikolai Novosjolov kui ka Julia Beljajeva maailmameistriks. Novosjolovist sai esikohaga kahekordne maailmameister.

Esmalt võitis Novosjolov meeste epee finaalis mullu Londonis olümpiavõitjaks tulnud Venezuela vehkleja Ruben Limardo Gasconi 15:7. Seejärel jätkas Eesti kuldset õhtut vaid 21-aastane Beljajeva, lüües finaalis venelanna Anna Sivkovat 15:14.

Novosjolov alistas avamatšis Tšiili vehkleja Rolf Nickeli 15:8 (59. asetus), 32 parema hulgas oli ta sama tulemusega üle saklasest Norman Ackermannist (38.).

Kaheksandikfinaalis alistas Novosjolov itaallase Enrico Garozzo 15:11 (22.). Veerandfinaalis alistas 2010. aasta maailmameister kasahh Dmitri Aleksanini 15:13.

Novosjolov (6.) alistas poolfinaalis venelase Pavel Suhhovi ülipingelises matšis 15:14, tulles välja 13:14 kaotusseisust ja tehes otsustava torke. Suhhovile oli Novosjolov kaotanud mullu EMi finaalis.

Finaalis oli eestlane kindlalt üle mullu Londonis olümpiavõitjaks tulnud Venezuela vehklejast Ruben Limardo Gasconist 15:7.

Novosjolov tuli maailmameistriks ka 2010. aastal, kui ta valiti ka Eesti aasta sportlaseks. Lisaks on tema auhinnakapis 2012. aasta EMi hõbe.

Loe lähemalt Beljajeva teekonnast võiduni!