Hommikul jäädi 0:2 alla USA paarile Mark Williams – Stein Metzger. Kolmel tänavusel MK-l üheksanda koha teeninud, kuid eelmisel nädalal Berliini Suurel Slämmil kvalifikatsiooniga piirdunud jänkid loovutasid Eesti esipaarile geimides 15 ja 19 punkti.

„Mäng oli kesine,“ lausus Kais. „Ei taha hakata ajama rutiinset juttu varajase alguse ja suurte raskustega käivituva mängumootori kohta. Vastased koksasid palju, kuid ma ei aimanud löögisuundi ja jooksin valele poole. Meil ei hakanud tööle blokk ning nõrgaks jäi ka rünnak.“

Õhtupoolikul pidid Kais – Vesik tunnistama maailma edetabelis 30. positsiooni jagava Läti duo Aleksandrs Samoilovs – Martins Plavins 2:1 (18, -13, 11) paremust. Meeskonnad polnud varem omavahel kohtunud.

"Poisid jäid lahjaks, teravus puudus," lausus Kais - Vesiku treener Raivo Simson. "Alt vedas side-out ning bloki ja kaitsega ei suutnud me imet teha. Lätlased tahtsid rohkem võita."

"Meil on lähenemas või käes iga-aastane mõõnaperiood. Lätlased surusid mind serviga ja vastuvõtt jättis soovida," lisas Kais.

Samoilovs – Plavins üllatasid avamängus 2:1 (20, -12, 16) võiduga neljandal kohal asuvaid sakslasi Julius Brink – Christoph Dieckmanni, olles kolmandas geimis tagaajaja rollis 12:14. Neljandas tänases kohtumises olid Brink - Dieckmann üle Williams – Metzgerist 2:0 (12, 16).

Gruppide võitjad pääsevad otse teise ringi ehk 16 parema sekka, teise ja kolmanda koha omanikud loositakse avaringis omavahel vastamisi. Kui Kais - Vesik alistavad homme viimases voorus Brink - Dieckmanni 2:0, on koht esimeses play-off-ringis ehk 24 parema seas kindel. 2:1 võidu korral aitab eestlasi ainult Williams – Metzgeri "kuiv" kaotus lätlastele.