Koroonaviirus on pannud Tokyo olümpia korraldajad muretsema

 (11)
Koroonaviirus on pannud Tokyo olümpia korraldajad muretsema
Bruno Ruas via www.imago-images.de

2020. aasta Tokyo suveolümpiamängude korraldajad loodavad, et praegu maailmas leviv koroonaviirus mängudele saatuslikuks ei saa.

"Loodetavasti suudetakse koroonaviirus välja juurida nii kiiresti kui võimalik," rääkis Jaapani Olümpiakomitee juht Toshiro Muto. "Me kavatseme teha koostööd Rahvusvahelise Olümpiakomitee, Jaapani valitsuse ja Tokyo linnavalitsusega võitluses koroonaviiruse vastu."

Jaapanis ühtegi surmajuhtumit hetkeseisuga ei ole, kuid alles täna diagnoositi Jaapanis Yokohama sadama esisel ankrus olevalt laevalt kümnel inimesel koroonaviirus.

"Loodan südamepõhjast, et me saame sellest üle ning saame olümpiamängud edukalt läbi viia. Teeme kõik enda võimuses, et kaitsta sportlaste," sõnas Tokyo olümpiamängude sportlasküla juht Saburo Kawabuchi.

Tokyo suveolümpiamängud peetakse 24. juulist 9. augustini.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!