Konkurendi uisud kõveraks keeranud USA kiiruisutaja sai võistluskeelu

 (14)
Konkurendi uisud kõveraks keeranud USA kiiruisutaja sai võistluskeelu
Kanadalane Olivier Jean vaatamas oma uiske 2011. aasta MM-ilFoto: Graham Hughes, AP

Ameeriklasest kiiruisutamise lühiraja olümpiamedalist Simon Chu sai Rahvusvaheliselt Uisuliidult (ISU) kaheaastase võistluskeelu, kuna rikkus oma kanadalasest rivaalil Olivier Jean'il uisud ära.

Keeld kehtib 4. oktoobrini 2014, mis tähendab, et Cho jääb selle otsusega eemale Sotši olümpiamängudelt.

Cho tunnistas mullu 5. oktoobril, et saboteeris kanadalase Olivier Jeani uiske 2011. aasta meeskondlikel maailmameistrivõistlustel ning lisas, et tegi seda koondise endise treeneri Jae Su Chuni korraldusel. Viimane on aga korduvalt eitanud, et tal kanadalase uiskuse rikkumisega mingit pistmist oli.

Treenerile märas ISU samuti kaheaastase tegutsemiskeelu, mis kehtib 2015. aasta 25. augustini.

Simon Chu võitis 2010. aasta Vancouveri taliolümpiamängudelt teatesõidus pronksi ning sama värvi autasu 2011. aasta individuaalsel MM-il.

Chu nimetab konkurendi saboteerimist "suurimaks veaks oma elus" ja ütleb, et tegi seda tol hetkel vihast kanadalaste vastu, kuna oli veendunud, et nad olid ärgitanud ühte teist tiimi ameeriklasi rajalt kõrvaldama. Kanadalase uisud, mille tõttu tal MM-il võistelda ei õnnestunudki, keeras ta enda sõnul kõveraks seadmega, millega tavaliselt uisuterade raadiust lühirajaks sobivaks reguleeritakse.