Kõik tulemused: Kirt ja Tänak pidasid tulise duelli, tasavägiseks läks ka treenerite hääletus

 (6)
Kõik tulemused: Kirt ja Tänak pidasid tulise duelli, tasavägiseks läks ka treenerite hääletus
Magnus Kirt ja Saskia AlusaluFoto: Karli Saul

Spordiaasta parimatele on Kristjanid välja jagatud. Traditsiooniliselt selgusid parimad kolme erineva hääletuse - ajakirjanike, rahva ja alaliitude - kombineerimisel. Kuidas jagunesid erinevate nominentide vahel hääled?

Meessportlaste hääletus oli kõige tihedam: Magnus Kirt ja Ott Tänak jagasid omavahel ära esimese ja teise koha kõigis kolmes hääletuskategoorias, kuid kui Kirt jäi lõpuks peale nii ajakirjanike kui alaliitude hääletuses, siis Tänak vaid rahva seas.

Naissportlaste seas oli Saskia Alusalu võit ehk isegi üllatavalt kindel: Katrina Lehis sai esikoha vaid ajakirjanike hääletusel, Anett Kontaveit teenis omapärasel moel kolmanda koha nii ajakirjanike, rahva kui alaliitude käest.

Seotud lood:

Aasta treeneri kategoorias läks olukord kõige omapärasemaks: ajakirjanikelt maksimumpunktid teeninud Helen Nelis-Naukas ei mahtunud esikolmikusse ei rahva ega alaliitude arvates ning pidi kokkuvõttes leppima sootuks neljanda kohaga. Gheorghe Cretule tõi Tõnis Sildaru ees võidu üksik ajakirjanikelt saadud punkt - Sildaru sai meedialt nulli.

Võistkondade seas valitses üksmeel: Ott Tänaku ja Martin Järveoja paremus oli ilmselge, ühte auku läksid ka järgmised kohad.