Kodakondsusest loobuv Natalja Zabijako: Eestis on tippu jõudmine ebareaalne

 (45)
Zabijako  ja Zabojev
Zabijako ja ZabojevFoto: Darko Bandic, AP

Eesti iluuisutaja Natalja Zabijako rääkis rus.delfi.ee-le avameelselt, miks ta lõpetas koostöö oma paarissõidu partneri Aleksandr Zabojeviga ja miks kavatseb hakata esindama Venemaad.

Paari lahkumineku peamiseks põhjuseks oli Zabijako kinnitusel Zabojevi raske iseloom.

"Sašal oli väga kõrge arvamus endast. USA-s, kus me treenisime, tülitses ta kõigiga. Alates minu sõpradest. Vastuolud olid ka treeneri Andrei Krjukoviga, kes on meid palju aidanud. Tema konfliktse iseloomu tõttu me Ameerikast lahkusimegi, millest mul oli väga kahju, sest sinna jäi palju sõpru," rääkis Zabjako.

19-aastase iluuisutaja sõnul jätkusid probleemid ka Eestis. "Zabojev esitas Uisuliidule nõudmise, et kui talle ei maksta nii palju, kui tema tahab, tema uisutama ei hakka. Kõik tema tingimused täideti. Mina sain neli korda vähem raha kui tema. Selle summaga oli raske ära elada, kuid ma kannatasin ära, sest tahtsin nii väga uisutada. See kõik oli väga masendav ja solvav. Tema sai kõik, mis tahtis. Massaažid, reisimised jne. Samas ta ei suutnud 43 kilo üles tõsta ja süüdistas selles mind, et ma olevat liiga raske. Ise ta ei tahtnud käelihaseid treenida, et mitte oma figuuri kaotada," selgitas Zabjako, kelle uueks partneriks saab 27-aastane Juri Larionov.

Zabjako hakkab Larionoviga treenima Moskvas ning kavatseb tulevikus esindada Venemaad. "Tean, et Venemaal on väga suur konkurents, kuid ma olen selleks valmis. Seal on kõik tingimused, et tippu jõuda. Eestis on kõrgete kohtade eest võitlemine täiesti ebareaalne," lisas ta.

Seotud lood:

Eesti Uisuliit on juba esitanud Kultuuriministeeriumile palve, et tänavu jaanuaris EMil 10. koha saanud Zabijako jäetaks ilma riiklikust spordistipendiumist (840 eurot poolaastas).

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.