Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel pääsesid Aserbaidžaanis veerandfinaali

 (1)
Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel pääsesid Aserbaidžaanis veerandfinaali
Kati-Kreet Marran ja Helina RüütelFoto: Eesti Sulgpalliliit

Sulgpalli 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Euroopa karikasarja kõrgeima kategooria turniiril on Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel pääsenud veerandfinaali.

Eesti esipaar sai avaringis loobumisvõidu Saksamaa parimalt paarilt Johanna Goliszewskilt ja Lara Kaeppleinilt. Kaheksandikfinaalis läksid sellel nädalal maailma edetabelis seni parimale positsioonile 66. kohale tõusnud eestlased vastamisi Anastasiya Prozorova ja Valeria Rudakovaga Ukrainast.

Mõlema geimi alguses lasid Marran ja Rüütel vastastel väikse eduseisu saada, kuid said seejärel mängukindluse kätte ja võitsid kohtumise 21:15, 21:19. Kaheksa parima hulgas on Eesti paari vastaseks Inglismaa paari Chloe Birch ja Lauren Smith (BWF 31.) ja Türgi paari Yasemen Bektas ja Cansu Ercetini vahelise kohtumise võitja.

Eesti mängijatest võistles Bakuus veel naiste esireket Kristin Kuuba. Kuuba (BWF 61.) kohtus avaringis endast maailma edetabelis kümme kohta kõrgemal asuva Julie Dawall Jakobseniga (BWF 51.) Taanist ja pidi vastu võtma kaotuse 16:21, 15:21.