Kanada asus Šveitsi vastu juhtima 15. minutil Matthew Lombardi väravast, teise kolmandikaja keskel viskas Jamal Mayers teise värava.

Vaid 40 sekundit hiljem vähendas küll Paul Di Pietro šveitslaste kaotusseisu ühele väravale, kuid Rick Nash tegi teise kolmandikaja lõppseisuks 3:1 Kanadale.

Viimasel kolmandikul viskas Matthew Lombardi oma teise värava selles mängus ja Shea Weber tegi lõppseisuks 5:1. Kanada tegi 44 pealeviset šveitslaste 22 vastu. Kanada poolfinaalvastane on Rootsi.

Teises neljapäevases poolfinaalis läks Soome USA vastu neli korda juhtima, kuid ameeriklased suutsid iga kord viigistada — mängu normaalaeg lõppes 4:4. Ka lisaajal võitjat ei selgunud ja neljanda poolfinalisti pidid selgitama karistusvisked.

Karistusvisetel ei lasknud Kari Lehtonen endale ühtegi väravat visata, soomlaste võiduvärava viskas aga Jere Lehtinen. Soomlased kohtuvad laupäevases poolfinaalis Venemaaga.