Kaljuveeril sai nurjunud konkursi järel mõõt täis – rohkem ta sooviavaldust esitada ei kavatse

 (30)
Jalkavaataja.Liis Lemsalu,Marko Kaljuveer,Ene Ergma
Marko Kaljuveer loobus samuti kultuuriministeeriumi spordi asekantsleri kohale pürgimisest.Foto: Vallo Kruuser

Kultuuriministeeriumi asekantsleri konkurss luhtus, kuna ainsana lõppvooru pääsenud Priit Ilver loobus. Õige pea hõigatakse välja uus konkurss. Kas seal osalevad ka eelmise konkursi ülejäänud tugevamad kandidaadid?

Luhtunud konkursil pääsesid 18 avalduse saatnud inimesest teise ehk vestlusvooru lisaks Ilverile veel näiteks ETV kauaaegne sporditoimetuse juht Marko Kaljuveer, Andrus Veerpalu dopinguskandaali ajal avalikkusele valetamise tõttu suusaliidu peasekretäri ametist lahkuma pidanud Jüri Järv ja kaheksa aastat Maaülikooli spordiklubi juhtinud Rait Rodi.

Mõistagi jäi meestele arusaamatuks, miks eelmisel konkursil edutati vaid üks kandidaat kolmandasse vooru. Riigikantseleist kinnitati, et see polnud hinnang ülejäänud kandidaatidele ja mingeid järeldusi sellest teha ei maksa. Rodi võtab mõtlemisaja, kuni konkursi ametlikud tulemused on välja kuulutatud. Järv ei soovinud uuel konkursil osalemist üldse kommenteerida.

Küll aga kinnitas Kaljuveer, et tema huvi spordi asekantsleri tooli vastu on lahtunud. „Täna see asi mulle huvi ei paku, minuga pole mõtet arvestada. Mul pooleli töö golfiliidu presidendina. Küll nad leiavad toreda ja vajaliku inimese sinna,“ sõnas Kaljuveer.

Ilver taandas oma kandidatuuri, sest otsustas jätkata tööd Audentese spordigümnaasiumi direktorina.