Kaks Eesti kulturisti patustasid dopinguga ja said pika võistluskeelu

 (3)
Kulturism, pilt on illustratiivne
Kulturism, pilt on illustratiivneFoto: Rene Suurkaev

Eesti dopinguvastane distsiplinaarkolleegium määras kahele kulturistile, Artur Sedovile ja Oleg Fedorovile keelatud ainete kasutamise eest 4-aastase võistluskeelu.

Artur Sedovilt võeti dopinguproov 6. aprillil 2019 Pärnus korraldatud Spa ja Sport Cup võistlustel, kus ta sai rannafitnessis teise koha. Sportlase dopinguproovist leiti maailma antidopingu aentuuri WADA poolt keelatud ainet – anaboolset steroidi dehüdroklorometüültestosterooni.

Oleg Fedorovilt võeti dopinguproov 27. aprillil 2019 Tallinnas Eesti karikavõistlustel kulturismis ja fitnessis. Võistlusprotokolli kohaselt saavutas sportlane võistlustel kategoorias masters kulturism esikoha. Sportlase dopinguproovist leiti WADA poolt keelatud ained LGD-4033 ja ostariin.

Eesti dopinguvastane distsiplinaarkolleegium analüüsis esitatud tõendeid ja sportlaste selgitusi ning otsustas koodeksi art 10.2.1.1 alusel määrata nii Artur Sedovile ja Oleg Fedorovile keelatud ainete kasutamise eest 4-aastase võistluskeelu ja alates dopingukontrolli päevast kõigi võistlustulemuste tühistamise.

Otsust on võimalik vaidlustada 21 päeva jooksul Eesti dopinguvastases apellatsioonikolleegiumis.