Avasett kestis 51 minutit ning Kanepi murdis vastase pallingu seisul 5:5 ja lõpetas oma servil seti ässaga — 7:5. Maailma edetabelis 54. kohal paiknev Kanepi lõi esimeses setis 7 ässa Bondarenko ühe vastu.

Teise seti Kanepi, kes tegi ka viis toepltviga, kaotas 6:7. Kiires lõppmängus oli Bondarenko kindlam 7:3.

Kolmandas setis jäi enne turniiri toidumürgituse käes kannatanud Kanepi kohe 0:4 kaotusseisu ja kaotas lõpuks 2:6. Kahe vihmapausiga mäng kestis kokku 2 tundi ja 25 minutit.

Teises ringis on Bondarenko vastamisi maailma edetabelis 7. kohal paikneva šveitslanna Martina Hingisega.

Kaia võttis mängu kokku sedasi: “Kõhuviirus ja kehv olla… Mängisin nii, kuidas sain, üritasin võimalusel lühemaid punkte mängida, sest pikad punktid võtsid liiga läbi.”

Algselt toidumürgitusena paistnud tõbi osutus siiski kõhuviiruseks, samade sümptomitega oli Berliinis veel vähemalt 4 tennisisti. Mängu jälgis teiste hulgas ka hiljuti Kaia tiimiga liitunud Magnus Eliasson, kes saab nähtu põhjal edasiseks vajalikke nõuandeid anda.

Järgmisel nädalal mängib Kanepi Roomas peetavatel Itaalia lahtistel meistrivõistlustel. Põhiturniiri tabel loositakse laupäeval, 12. mail kell 12:00 kohaliku aja järgi, esimese ringi mängudega alustatakse esmaspäeval, 14. mail.

Maret Ani (WTA 153) mängib sel nädalal 100000 USD turniiri Roomas, kus kohtub homme avaringis šveitslanna Emmanuelle Gagliardiga (WTA 102).

Margit Rüütel (WTA 256) mängib sel nädalal 25000 USD suuruse auhinnafondiga Varssavi turniiril, kus tal on esimene asetus. Tema avaringi vastane on Julija Hnateiko Ukrainast (WTA 1055).