Kahju! Olümpiavõitja alistanud Eesti epeemeeskond kaotas EM-il pronksimatši

 (20)
Eesti epeevehklemise meistrivõistlused 2018
Sten PriinitsFoto: Hendrik Osula

Eesti põlve pealt kokku klopsitud epeemeeskond valmistas Düsseldorfi EM-il suurüllatuse, kui alistas avamatšis Rio olümpiavõitja Prantsusmaa 43:42, seejärel purustas Poola 45:30 ja pääses poolfinaali. Seal alistuti veerandfinaalis Šveitsile säru teinud Taanile tulemusega 32:40 ning pronksimatšis kaotasid eestlased Ungarile 25:36.

Vaata otsepilti siit!

Vigastuse tõttu ei tee Eesti meeskonnas kaasa kahekordne maailmameister Nikolai Novosjolov ja tema asemel kutsuti EM-ile Sten Priinitsa ja Jüri Salmile lisaks Marno Allika.

Eesti - Prantsusmaa matši saatus jäi ankrumeste otsustada. Viigiseisul läksid lahingusse Priinits ja mullu nii maailma kui Euroopa meistriks kroonitud Yannick Borel. Lisaajal tegi otsustava torke Priinits.

Poolast polnud Eestile vastast. Juba viienda minimatši järel juhtis Eesti 25 : 16 ja sealtmaalt vahe ainult suurenes.

Poolfinaal Taaniga kiskus kiiva alates kolmandast minimatšist, mille Salm Frederik von der Ostenile 2:6 kaotas ja mille järel Eesti end 5:11 kaotusseisust leidis. Taanlased suutsid edu lõpuni hoida ja võita 40:32.

Pronksimatšis kohtus Eesti Ungari meeskonnaga, kes kaotas poolfinaalis Venemaale kõige napimalt 23:24. Eestlased jäid ka ungarlaste vastu kiiresti kaotusseisu - 1:5 ja 6:10. Otsustav murrang toimus seisul 8:10, mil Ungari tegi seitse torget järjest ja pääses ette juba 17:8. Eestlased ei suutnud enam matši päästa, kaotasid lõpuks 25:36 ja pidid leppima 4. kohaga.